Nasza Misja

"Misją Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju przemysłu papierniczego w Polsce oraz integrowanie środowiska papierników."

Aktualności

15.05.2019

Dni Narodowego Centrum Nauki zawitają do Łodzi

Siódma edycja Dni NCN odbędzie się w dniach 15-16 maja na Uniwersytecie Łódzkim. Naukowcy z regionu i z całej Polski będą mogli wziąć udział w szeregu warsztatów i spotkań informacyjnych

czytaj więcej ›

13.05.2019

Noc w Muzeum Papiernictwa

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Muzeów w Muzeum Papiernictwa w Duszniakch-Zdroju w sobotę 18 maja w godz. 19:00-22:00.

czytaj więcej ›

8.05.2019

Papierowe wycinanki w Muzeum Papiernictwa

Już w najbliższy piątek (10 maja) o godz. 17.00 Muzeum Papiernictwa zaprasza na wystawę papierowych wycinanek autorstwa Wojciecha Czerwosza.

czytaj więcej ›

24.04.2019

Majówka w Muzeum Papiernictwa: "Miliardy w Młynie Papierniczym"

Czerpanie papieru to atrakcja, której nie można pominąć podczas podroży po Dolnym Śląsku. Jedyny czynny młyn papierniczy w Polsce znajduje się w Dusznikach-Zdroju.

czytaj więcej ›

Nasza Działalność

Stowarzyszenie Papierników Polskich jest organizacją o charakterze naukowo-technicznym i menedżerskim, skupiającą członków indywidualnych oraz podmioty gospodarcze, których działalność jest związana z papiernictwem i dziedzinami pokrewnymi.

Publikacje

Zagadnienia ogólne oraz rekomendowane standardy dotyczące tektury falistej i opakowań z tektury falistej     Słownik Papierniczy Angielsko-Polski

    Przegląd Papierniczy