Aktualności
Obrazek dla aktualności

2020-03-27

Zmiany w działalności NCBR związane z bieżącą sytuacją w kraju
W trosce o zapewnienie odpowiednich warunków do realizacji projektów współfinansowanych przez NCBR, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (dalej: NCBR lub Centrum), wychodząc naprzeciw potrzebom beneficjentów i wnioskodawców przygotowuje pakiet rozwiązań dla przedsiębiorców, uczelni i jednostek naukowych zmuszonych do przestojów w pracach B+R w obliczu zagrożenia epidemiologicznego. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w porozumieniu z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowała m.in. propozycje zmian w dokumentacji konkursowej obowiązującej w programach operacyjnych Inteligentny Rozwój, Wiedza Edukacja Rozwój oraz programach krajowych.
czytaj więcej ›

2020-03-27

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło Wirtualnego Asystenta ws. koronawirusa
W dniu 22 marca 2020 r. Ministerstwo Zdrowia , uruchomiło Wirtualnego Asystenta wychodząc naprzeciw gwałtownie rosnącej potrzebie udzielania odpowiedzi i wyjaśnień, dotyczących koronowirusa SARS-CoV-2 oraz epidemii COVID-19 w Polsce.
czytaj więcej ›

Obrazek dla aktualności

2020-03-25

Strategiczny status branży papierniczej w kontekście zwalczania koronawirusa w Polsce.
Stanowisko SPP w sprawie nadania strategicznego statusu branży papierniczej w kontekście zwalczania koronawirusa w Polsce.
czytaj więcej ›
Obrazek dla aktualności

2020-03-25

Europejski sektor celulozy i papieru pomaga obywatelom w walce z pandemią COVID19
Europejski sektor celulozy i papieru utrzymuje niezbędne działania, aby pomóc obywatelom UE w walce z pandemią COVID-19.
czytaj więcej ›

Obrazek dla aktualności

2020-03-18

Europejski przemysł zapewnia ciągłość zaopatrzenia w opakowania przeznaczone do transportu
18 marca 2020 r. Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) w treści otwartego komunikatu poinformowała opinię publiczną, że przedsiębiorcy tej branży zapewniają ciągłość zaopatrzenia w opakowania przeznaczone do transportu. Deklaracja ta ma szczególne znaczenie wobec powszechnego zagrożenia, spowodowanego zróżnicowanymi skutkami pandemii koronawirusa COVID-19.
czytaj więcej ›