Aktualności

2017-09-30

IV edycja obchodów "Święta Papieru" w Warszawie

W dniach 30.09 - 1.10 br, w Warszawie zrealizowano po raz czwarty wydarzenie pod nazwą "NIECH ŻYJE PAPIER!". Organizatorem wydarzenia była redakcja magazynu „Zwykłe Życie” wspólnie z Państwowym Muzeum Etnograficznym, na terenie którego odbyła się ta inicjatywa. Pomysł przeprowadzenia wybranego profilu obchodów skierowany został do wszystkich miłośników papieru oraz osób zainteresowanych drukiem, papierowym designem i nowymi technologiami.

Podczas dwu dniowego wydarzenia można było spotkać najbardziej kreatywnych spośród producentów artykułów papierniczych i piśmienniczych, grafików czy wystawców branżowych. Uczestnikami tegorocznego Święta Papieru było wielu ciekawych ludzi i wystawców, u których była okazja zakupu okolicznościowych kalendarzy, notesów, książek, plakatów oraz wielu ciekawostek związanych ze sztuką papierniczą. Do niewątpliwych atrakcji należał także program towarzyszący, w ramach którego odbywały się tematyczne warsztaty, dyskusje, spotkania z ekspertami z obszaru prezentowanej dziedziny.
Wielu uczestników tegorocznego Święta Papieru skorzystało z szansy aktywnego udziału w panelu dyskusyjnym dotyczącym m.in. przyszłości reportażu, młodej polskiej ilustracji czy najnowszych publikacji. Zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których instruowano na temat uprawiania sztuki kolażu i origami.

Organizatorzy zachęcali mieszkańców stolicy oraz turystów do udziału w tegorocznej inicjatywie następującym apelem: Jeśli kochacie papier i wszystko, co z nim związane – to wydarzenie powinno być w Waszych planach punktem obowiązkowym!


Zobacz pozostałe wpisy