Aktualności

2018-12-07

Sztuka Papieru - prace duszniczan

Muzeum Papiernictwa zaprasza do obejrzenia wystawy prac uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju, którzy w okresie od września do grudnia tworzyli swoje dzieła podczas kreatywnych spotkań w dusznickim Muzeum. W zajęciach udział wzięły również rodziny młodych duszniczan. Wspólnie tworzyli papierowe wycinanki, kompozycje kwiatowe w papierze czerpanym, arkusze zdobione techniką Ebru (turecką metodą malowania na wodzie) oraz ozdoby i kartki bożonarodzeniowe. Koordynatorką projektu była kierownik działu Edukacji Dorota Zielińska-Pytlowany, która z wybranych prac przygotowała wystawę.

Wernisaż ekspozycji odbędzie się 14 grudnia o godz. 13.00.  Uświetni go występ chóru Tarantella pod kierownictwem Agnieszki Gbyl. Po zamknięciu wystawy, podobnie jak w ubiegłych latach, prace tafią na Oddział Medycyny Paliatywnej i Oddział Chirurgii Plastycznej dla Dzieci w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju.

Wydarzeniem tym Muzeum w Dusznikach-Zdroju zamyka obchody Jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa (1968-2018). Wszystkim odwiedzającym dziękuje za wspólne świetowanie!

 

 

 

 

 


Zobacz pozostałe wpisy