Aktualności

2019-05-13

Noc w Muzeum Papiernictwa

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Muzeów w Muzeum Papiernictwa w Duszniakch-Zdroju w sobotę 18 maja w godz. 19:00-22:00.

W programie m.in.:

  • godz. 19.00 – wernisaż  wystawy „Baśniowy świat Sylwii Gromackiej-Staśko”. Artystka pochodzi z okolic Zielonej Góry, z krainy jak sama mówi, „winem i miodem płynącej”. Maluje od dziecka, a swoją pasję zamieniła w zawód. W niewielkiej wsi Droszków znajduje się jej warsztat oraz autorska galeria. Uprawia głównie malarstwo akrylowe. Żywe, nierzadko cukierkowe kolory oraz tematyka baśniowa, stały się jej znakiem rozpoznawczym. Widz zostaje niejako przeniesiony w świat dziecka, kolorowy i bezpieczny;
  • ok. godz. 19.30 - zwiedzanie Muzeum Papiernictwa z przewodnikiem; podczas tegorocznej „Nocy Muzeów” zaprezentowane zostaną również najnowsze dary z kolekcji Janiny Mazur, z domu Czelej z ziemi zamojskiej, Zdzisława i Andrzeja Mazurów.  Będzie to paszport francuski z okresu wojen napoleońskich z 1812 r. oraz paszport Księstwa Mazowieckiego Ziemi Warszawskiej z 1792 r. wykonany na papierze z papierni w Jeziornie.
  • ok. godz. 20.00-21.30  - warsztaty papierowej wycinanki inspirowane twórczością Wojciecha Czerwosza, artysty plastyka, rzeźbiarza, medaliera. Wojciech Czerwosz do wykonania wycinanek używał przeważnie czarnego papieru. Wycinanki wykonywał ostrymi nożykami i dłutami, jak przystało na rzeźbiarza. Gotowe wycinanki naklejał gumą arabską lub zwykłym klejem do papieru na biały karton, który kupował w blokach w formacie A4 i C4. Tworzył całe cykle prac o tematyce związanej z dyscyplinami sportu, zwierzętami, motywami góralskimi, kobietami oraz legendami.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!


 


Zobacz pozostałe wpisy