Aktualności

2019-06-13

Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie”

13 – 14 czerwca 2019 r. w Ciechocinku odbyła się VIII edycja konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, której organizatorem było wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., a współorganizatorami firmy: BOBST, Digiprint, Nestro, SCORPIO oraz Siegwerk, a partnerem był Flekso Serwis. Stowarzyszenie Papierników Polskich oraz Polska Izba Opakowań objęły patronat nad wydarzeniem, a partnerem merytorycznym był Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ
Organizatorzy zaprosili na konferencję ekspertów związanych z branżą tektruniczą oraz poligraficzną, a prezentowane zagadnienia oraz rozmowy przy stoiskach wystawców dotyczyły między innymi rynku tektury falistej w Polsce czy też nowości, które pozwolą zautomatyzować produkcję opakowań z tektury falistej i zwiększyć jej wydajność. Prelegenci reprezentowali takie firmy i instytucje jak: Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ, SCORPIO, BOBST, Siegwerk Prochowice, Digiprint, Highcon, Nestro, DNV GL Business Assurance Poland, Agencja Reklamowa TANGO, COBRO – Instytut Badawczy Opakowań, J.S. Hamilton Poland, INTERSEROH Polska.
Wśród prelegentów znalazła się reprezentantka Stowarzyszenia Papierników Polskich A. Werner, która po krótkim przedstawieniu swojej organizacji, omówiła sytuację na rynku tektury falistej, przybliżając uczestnikom konferencji zagadnienia związane zarówno z produkcją tektury falistej, jak i opakowań z niej wytworzonych. Korzystając z okazji A. Werner zaprosiła uczestników i wystawców do udziału w zbliżającej się konferencji PROGRESS 2020, organizowanej przez SPP.

Źródło: "Świat Druku"


Zobacz pozostałe wpisy