Aktualności

2019-08-14

Konkurs "Produkt w obiegu"

Konkurs PRODUKT W OBIEGU skierowany jest do producentów, projektantów, dystrybutorów oraz usługodawców. Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie idei Gospodarki Obiegu Zamkniętego, w szczególności osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu.

Do konkursu zgłaszać można produkty lub projekty, które wpisują się w ideę Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, tj. w ideę minimalizacji wpływu na środowisko wytworzonych produktów przez takie ich zaprojektowanie i wybór materiałówi, który umożliwi ich powtórne wykorzystanie. Projektowane rozwiązanie dla danego produktu ma umożliwić jego ponowne włączenie do obiegu – po zakończeniu użytkowania w jego pierwotnej formie.

Zgłoszone produkty i projekty zostaną ocenione przez ekspertów z dziedzin projektowania i ochrony środowiska, a najlepsze z nich zostaną zaprezentowane na wystawie podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w dniach 09-11 października 2019 w Poznaniu. Laureatom konkursu dyplomy wręczy Minister Środowiska, na uroczystej gali w ramach targów POL-ECO SYSTEM 2019.

Termin zgłaszania prac do 4 września 2019 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Wypełniony, podpisany przez osobę uprawnioną do zgłoszenia produktu formularz zgłoszeniowy proszę przesłać  w formie skanu na adres: polecosystem@grupamtp.pl

Informacja ze strony Ministerstwa Środowiska


Pliki do pobrania:

rodzaj pliku nazwa wielkość
pdf Produkt w obiegu REGULAMIN 656,1 kb pobierz ›
DOC Formularz zgłoszeniowy konkursu 1717,76 kb pobierz ›
Zobacz pozostałe wpisy