Aktualności

2019-12-19

Szkolenie z zakresu Bazy danych odpadowych (BDO)

19 grudnia 2019 r. w hotelu Agat w Łodzi odbyło się szkolenie z zakresu użytkowania Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami znanej powszechnie jako Baza danych odpadowych BDO. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Papierników Polskich we współpracy z Instytutem Ochrony Środowiska i dedykowane było dla firm członkowskich SPP. Pomimo krótkiego okresu zgłoszeń, zainteresowanie ze strony firm było bardzo duże, a w szkoleniu uczestniczyło ponad 50 osób z wielu zakładów członkowskich Sekcji Papieru i Sekcji Tektury Falistej.

Podczas szkolenia przedstawiciele IOŚ zapoznali zebranych z funkcjami systemu BDO, procesem logowania i różnymi zakresami dostępu, mechanizmem tworzenia, zatwierdzania, wycofywania i odrzucania Kart Przekazania Odpadów, tworzenia i wypełniania Kart Ewidencji itp. Ze względu na zbliżający się termin przejścia na korzystanie z systemu BDO przez wszystkie podmioty objęte wymogiem ustawowym i wiele wątpliwości odnośnie szczegółów funkcjonowania bazy, przedstawiciele zakładów mieli ogromną liczbę pytań do prowadzących. Większość z nich została wyjaśniona, a prelegenci zadeklarowali gotowość by odpowiedzieć na dodatkowe pytania, które będą przekazane elektronicznie.

Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję, że uzyskana wiedza przyda się w momencie rozpoczęcia działania w systemie BDO od 1 stycznia 2020 r.


Zobacz pozostałe wpisy