Aktualności
Obrazek dla aktualności

2019-11-19

CEPI organizatorem branżowej konferencji "Paper & Beyond 2019"
18 – 19 listopada 2019 r. w prestiżowej części aglomeracji miejskiej Brukseli (obok Grand Place), z inicjatywy Konfederacji Europejskiego Przemysłu Papierniczego (CEPI) zorganizowano konferencję branżową pn: „Paper & Beyond 2019”. Hasło tegorocznej debaty brzmiało: „Our climate and our solutions”.
czytaj więcej ›
Obrazek dla aktualności

2019-11-15

Konopie odkrywane na nowo - prelekcja w Muzeum Papiernictwa
Muzeum Papiernictwa zaprasza już 23 listopada o godz. 11.00 na cykl prelekcji poświęconych historii, uprawie i wszechstronnym zastosowaniu konopi. W świat konopi wprowadzą wszystkich zainteresowanych wykładowcy z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.
czytaj więcej ›

2019-11-15

Konferencja "Bezpieczne Opakowanie"
14-15 listopada odbyła się 9 konferencja Bezpieczne Opakowanie organizowana przez "Opakowanie" i "Poligrafikę". Program konferencji kładł nacisk na zagadnienia bezpieczeństwa opakowań regulowane zarówno przez przepisy prawne zarówno polskie, jak i unijne.
czytaj więcej ›

2019-11-07

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Gospodarka o obiegu zamkniętym"
6 – 7 listopada 2019 w Łodzi odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Gospodarka o obiegu zamkniętym". Podczas dwudniowej konferencji, organizowanej przez Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych, zaprezentowano aktualny stan wiedzy w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. W szczególności skoncentrowano się na wytwórstwie, przetwórstwie i funkcjonalności, minimalizacji zużycia surowców i wielkości odpadów poprodukcyjnych, przetwarzania i zagospodarowania odpadów oraz odzysku i recyklingu materiałów polimerowych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów środowiskowych, a także ekonomicznych i prawnych oraz trendów konsumenckich.
czytaj więcej ›

Obrazek dla aktualności

2019-10-29

Seminarium KIG nt. Eko-projektowania z udziałem SPP
29 października 2019 r. w Warszawie w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej przeprowadzono Seminarium, którego gospodarzem był K. Kawczyński – przew. Komitetu Ochrony Środowiska. Wiodący temat debaty: „Środowiskowe aspekty projektowania opakowań - eko-projektowanie jako warunek efektywnego systemu recyklingu”.
czytaj więcej ›