Aktualności

2019-11-07

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Gospodarka o obiegu zamkniętym"
6 – 7 listopada 2019 w Łodzi odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Gospodarka o obiegu zamkniętym". Podczas dwudniowej konferencji, organizowanej przez Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych, zaprezentowano aktualny stan wiedzy w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. W szczególności skoncentrowano się na wytwórstwie, przetwórstwie i funkcjonalności, minimalizacji zużycia surowców i wielkości odpadów poprodukcyjnych, przetwarzania i zagospodarowania odpadów oraz odzysku i recyklingu materiałów polimerowych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów środowiskowych, a także ekonomicznych i prawnych oraz trendów konsumenckich.
czytaj więcej ›
Obrazek dla aktualności

2019-10-29

Seminarium KIG nt. Eko-projektowania z udziałem SPP
29 października 2019 r. w Warszawie w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej przeprowadzono Seminarium, którego gospodarzem był K. Kawczyński – przew. Komitetu Ochrony Środowiska. Wiodący temat debaty: „Środowiskowe aspekty projektowania opakowań - eko-projektowanie jako warunek efektywnego systemu recyklingu”.
czytaj więcej ›

Obrazek dla aktualności

2019-10-17

Posiedzenie nowo powołanej Rady Muzeum Papiernictwa
17 października 2019 r. w siedzibie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju odbyło się coroczne posiedzenie Rady Muzeum, które zainaugurowało prace nowego składu Rady Programowej. Na podstawie uchwały nr. 1116/VI/19 Zarządu Województwa Dolnośląskiego, z dnia 2.09. br., wśród powołanych członków Rady Muzeum Papiernictwa znaleźli się dwaj przedstawiciele naszego Stowarzyszenia: Maciej Kunda (Mondi Świecie - Prezes SPP) i Janusz Turski (Dyr. Gen. SPP).
czytaj więcej ›
Obrazek dla aktualności

2019-10-16

Młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju kandydatem RP do wpisu na Listę UNESCO
16 października Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgłosiło młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju jako kandydata Rzeczypospolitej Polskiej do wpisu na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO! Następstwem zgłoszenia będzie wpisanie młyna na Listę informacyjną (Tentative List), co jest jednoznaczne z rozpoczęciem fazy przygotowań do właściwego wpisu.
czytaj więcej ›

Obrazek dla aktualności

2019-10-14

Seminarium Techniczne FEFCO z udziałem SPP
9-11 października 2019 roku, w Genewie na terenach konferencyjno-wystawienniczych infrastruktury targowej Palexpo, zorganizowano Seminarium Techniczne FEFCO, Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia brzmiało: „Mastering our processes”.
czytaj więcej ›