Aktualności
Obrazek dla aktualności

2014-02-27

Origami - drukarka z tektury falistej
Samsung wyprodukował Origami, drukarkę, której obudowa wykonana jest z tektury falistej. Konstruktorzy Samsunga, stworzyli produkt, który jest ekologiczny i poddaje się recyklingowi. Obudowa drukarki powstaje ze zużytego papieru. Wytrzymałość materiału jest porównywalna z typowym plastikiem. Urządzenie składa się zginając materiał w specjalnie zaznaczonych miejscach. Jeśli obudowa się rozpadnie można kupić zastępczą bądź samemu ją wydrukować.
czytaj więcej ›
Obrazek dla aktualności

2014-02-27

Tekturowe Ferrari
Francuski artysta Benedetto Bufalino w ramach projektu zatytułowanego La Ferrari sur la voiture sans permis, stworzył tekturową replikę Ferrari, którą można nałożyć na inny samochód, co pozwala na natychmiastowe przekształcenie przeciętnego auta w legendarny samochód sportowy.
czytaj więcej ›

2014-02-27

10 trendów, które będą kształtować przyszłość opakowań na świecie
Według amerykańskiej firmy doradczej Packaging Technology Integrated Solutions, 10 następujących trendów wpłynie na przyszły rozwój opakowań na świecie. (...)
czytaj więcej ›

2013-11-21

Konkurs o nagrodę im. prof. J. Łapińskiego
Stowarzyszenie Papierników Polskich informuje, że w 2014 r. przyznawane będą absolwentom wyższych uczelni z roku 2012 i 2013 nagrody im. prof. J. Łapińskiego za najlepsze prace dyplomowe z zakresu papiernictwa.
czytaj więcej ›

2013-10-04

VI Kongres FOEEiG i FORUM CO2
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Kongresie FOEEiG i FORUM CO2, który odbędzie się w dniach 26-27 listopada br. w hotelu Ambasador Centrum , Al. Marszałka J.Piłsudskiego 29, Łódź.
czytaj więcej ›