Wernisaż wystawy sztuki papieru: „Luminosity”, prezentującej twórczość rzeźbiarki Anny Bem-Boruckiej

Muzeum Papiernictwa serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy sztuki papieru pt. „Luminosity”, prezentującej twórczość rzeźbiarki, Anny Bem-Boruckiej. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 5 października, o godz. 17:00 w siedzibie Muzeum. 

Artystka studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby oraz na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Filozofii. Od dyplomu zawodowo związana z gdańską Uczelnią, obecnie prowadzi Pracownię Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i fotografią. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach i sympozjach w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Hiszpania, Gruzja, Armenia, Kanada, Indie, Grecja, Szwecja, Stany Zjednoczone, Rosja, Izrael, Jordania, Wielka Brytania, Ukraina, Czechy, Węgry, Rumunia, Mołdawia, Malta, Maroko).

Na ekspozycji pokazane zostaną prace z różnych dziedzin sztuki, które z powodzeniem uprawia artystka, łącząc ściśle ze sobą rzeźbę, rysunek oraz fotografię. Anna Bem-Borucka czerpie w swojej twórczości inspiracje z doświadczenia, szuka metafory, archetypu oraz powiązań powstających pomiędzy. Zadaje pytania, czy to, co powstaje jest reminiscencją oraz echem rzeczy minionych, starając się odkryć nieodkryte. Artystycznej wypowiedzi towarzyszą starannie dobrane materiały w postaci japońskiej bibuły, nepalskiego papieru czerpanego, czy polodowcowego granitu, na które artystka nanosi rysunki lub żłobi setki przecinających je linii. To hiperboliczne przedstawienie przestrzeni, która zdaje się być nieskończonością, a w rzeczywistości jest drogą ku wyzwoleniu z jej materialnej dosłowności. Percepcję tę wzmacnia monumentalność prac, które same w sobie zdają się być nieustannie rezonującym niczym dźwięki, światłem.

Kuratorem wystawy jest Dagmara Kacperowska. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 11 stycznia 2025 r.

Galeria zdjęć

Jak się z Nami skontaktować?

Stowarzyszenie Papierników Polskich

Siedziba
Pl. Komuny Paryskiej 5A, 90-007 Łódź
Skrytka pocztowa 200

Tel.: (+48 42) 630 01 17
Tel.: (+48 42) 203 24 25
E-mail: info@spp.pl

Biuro w Warszawie
Al. Solidarności 117, lok. 408 
00-140 Warszawa

Tel: (+48 22) 440 56 34
Mobile: (+48) 668 12 90 39
E-mail: biuro@spp.pl

Formularz kontaktowy