Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie”

Dzisiaj, 9 września, w Cukrowni Żnin rozpoczęła się 10 . edycja konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która co roku przyciąga specjalistów z branży, zainteresowanych tematyką druku na tekturze falistej i produkcji opakowań z tego ekologicznego surowca. Organizatorem wydarzenia jest Polski Drukarz Sp. z o.o., a jednym z patronów branżowych jest Stowarzyszenie Papierników Polskich.

Pierwszy referat podczas konferencji wygłosiła przedstawicielka naszego Stowarzyszenia, Agnieszka Werner, omawiając temat „Przemysł papierniczy w Polityce Przemysłowej Polski”. Autorka zaprezentowała założenia dokumentu przedstawionego w czerwcu br. przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (obecnie Ministerstwo Rozwoju i Technologii) podkreślając, że jednym z sektorów uwzględnionych przez rząd w Polityce Przemysłowej Polski jest branża papiernicza. Omówione zostały potrzeby naszego sektora, które uwzględniono w trzech osiach rozwojowych: osi cyfryzacji, osi zielony ład i osi społeczeństwo wysokich kompetencji. Przedstawiono również instrumenty zaproponowane przez rząd do ich realizacji.

Drugiego dnia konferencji zaplanowane jest wystąpienie przewodniczącego Sekcji Tektury Falistej, Pawła Rogalki, który wygłosi referat na temat: „Kontekst biznesowy druku cyfrowego w opakowaniach z tektury falistej w technologii single pass”.

Na zakończenie konferencji organizatorzy zaplanowali dla chętnych wizytę w cyfrowej drukarni tektury falistej Digit Pack, podczas której zaprezentowana zostanie technologia single pass.

Jak się z Nami skontaktować?

Stowarzyszenie Papierników Polskich

Siedziba
Pl. Komuny Paryskiej 5A, 90-007 Łódź
Skrytka pocztowa 200

Tel.: (+48 42) 630 01 17
Tel.: (+48 42) 203 24 25
E-mail: info@spp.pl

Biuro w Warszawie
Al. Solidarności 117, lok. 408 
00-140 Warszawa

Tel: (+48 22) 440 56 34
Mobile: (+48) 668 12 90 39
E-mail: biuro@spp.pl

Formularz kontaktowy