Muzeum Papiernictwa gotowe do zwiedzania w nowych warunkach!

Z powodu trwającej epidemii, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju przygotowało się do udostępniania ekspozycji w warunkach zapewniających bezpieczeństwo turystom. W tym celu został opracowany nowy regulamin zwiedzania, a wprowadzane zasady przekonsultowane z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku.
 

Zasady bezpieczeństwa:

  1. Zwiedzanie będzie odbywało się w kilkuosobowych grupach, dlatego wprowadzono rezerwację telefoniczną dla wszystkich, którzy będą chcieli obejrzeć ekspozycje.
  2. Zwiedzający będą musieli poruszać się po muzeum w maseczkach, a pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w przyłbice ochronne.
  3. W celu ograniczenia kontaktów, nie będziemy chwilowo oprowadzać zwiedzających. Przewodników zastąpią audioprzewodniki. Ponadto treść audioprzewodnika została przygotowana do pobrania na własnego smartfona (przy wykorzystaniu QR-kodu lub linka umieszczonego na stronie internetowej muzeum).
  4. Wyświetlacze dotykowe będą po każdym zwiedzającym dezynfekowane.
  5. Będą wprowadzone do oferty  edukacyjnej warsztaty czerpania papieru, tak aby zwiedzający mogli samodzielnie wykonać swój własny arkusz papieru, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa (niestety, będzie trzeba czerpać w jednorazowych rękawiczkach).

Wszystkie działania mają na celu udostępnienie zabytkowego obiektu i mieszczących się w nim ekspozycji dla zwiedzających w sposób bezpieczny. Wprowadzone zasady preferują zwiedzanie rodzinne: turyści będą rozpoczynali wędrówkę po muzeum tak, aby poszczególne sale były w momencie zwiedzania do dyspozycji jednej rodziny.
Dla osób planujących wizytę w muzeum został opracowany specjalny poradnik dostępny w poniższym załączniku.

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą sklepiku internetowego https://papieryczerpane.pl/, gdzie znajduje się voucher na zwiedzanie https://papieryczerpane.pl/voucher-promocyjny-na-zwiedzanie-muzeum-papiernict,3,1204,1509

Muzeum Papiernictwa

Jak się z Nami skontaktować?

Stowarzyszenie Papierników Polskich

Siedziba
Pl. Komuny Paryskiej 5A, 90-007 Łódź
Skrytka pocztowa 200

Tel.: (+48 42) 630 01 17
Tel.: (+48 42) 203 24 25
E-mail: info@spp.pl

Biuro w Warszawie
Al. Solidarności 117, lok. 408 
00-140 Warszawa

Tel: (+48 22) 440 56 34
Mobile: (+48) 668 12 90 39
E-mail: biuro@spp.pl

Formularz kontaktowy