Paper skin and wood – wystawa w Muzeum Papiernictwa

Muzeum Papiernictwa zaprasza na wernisaż nowej wystawy zatytułowanej „Paper skin and wood”, który odbędzie się 21 czerwca, o godz. 17:00 w siedzibie Muzeum.

Ekspozycja będzie pierwszą w Polsce prezentacją twórczości Armina Göhringera – uznanego niemieckiego artysty rzeźbiarza, którego prace były dotąd prezentowane na kilkuset wystawach indywidualnych i zbiorowych w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech i Senegalu.

Początki twórczości rzeźbiarskiej Artysty sięgają lat osiemdziesiątych XX w. Wyspecjalizował się on w rzeźbie drewnianej, choć od pewnego czasu łączy drewno z innymi materiałami, takimi jak papier ręcznie czerpany oraz metal. Armin Göhringer ma w swoim dorobku prace o różnych gabarytach, nie wyłączając wielkoskalowych rzeźb miejskich. Prócz rzeźb, tworzy również kompozycje ścienne o zróżnicowanej skali, z wykorzystaniem drewna i innych materiałów. Papier ręcznie czerpany otula prace Artysty jak skóra, która chroni je, uwypuklając jednocześnie ich strukturę.

Twórczość Armina Göhringera charakteryzuje brutalizm, który ujawnia się już na etapie procesu twórczego. Jego prace powstają przy użyciu piły motorowej, która pozwala na wykonanie szybkich, precyzyjnych cięć na powierzchni drewna. Tworzą one motyw kratownicy.

Dorobek Artysty nie niesie ze sobą konkretnego przekazu, lecz stanowi refleksję nad spotykaniem się skrajności, ekstremów, które tworzą harmonijną całość, dając poczucie równowagi we współczesnym świecie, tak często naznaczonym przez rozpad i chaos.

Galeria zdjęć

Jak się z Nami skontaktować?

Stowarzyszenie Papierników Polskich

Siedziba
Pl. Komuny Paryskiej 5A, 90-007 Łódź
Skrytka pocztowa 200

Tel.: (+48 42) 630 01 17
Tel.: (+48 42) 203 24 25
E-mail: info@spp.pl

Biuro w Warszawie
Al. Solidarności 117, lok. 408 
00-140 Warszawa

Tel: (+48 22) 440 56 34
Mobile: (+48) 668 12 90 39
E-mail: biuro@spp.pl

Formularz kontaktowy