The Blue Sky Young Researchers and Innovation Award

Nagrody Blue Sky mają na celu wyróżnienie myślącego przyszłościowo sektora leśnego z całego świata.

W konkursie Blue Sky Young Researchers and Innovation Award zebrano propozycje od aspirujących naukowców i młodych badaczy, którzy pasjonują się leśnictwem pozytywnym dla klimatu i produktami leśnymi – którzy wymyślili innowacyjne rozwiązania, które mogą pomóc w dalszej dekarbonizacji sektora produktów leśnych w zakładach produkcyjnych, wzdłuż łańcucha dostaw, w lesie lub poprzez innowacje produktowe.

Trzech z 14 kandydatów otrzyma nagrody pieniężne oraz możliwość zaprezentowania swojej pracy podczas dyskusji Globalnego Okrągłego Stołu CEO ICFPA, która odbędzie się na początku 2023 roku. Zebrano międzynarodowy panel sędziowski, aby ocenić siłę i potencjał każdego zgłoszenia. W skład panelu weszli następujący liderzy z całego świata, powiązani z przemysłem, środowiskiem akademickim i polityką publiczną:

  • dr Lyndall Bull, specjalista ds. leśnictwa w Organziacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (ONZ)
  • Barbara Tavora Jainchill, specjalista ds. zarządzania programami w dziedzinie leśnictwa w sekretariacie Forum Leśnego ONZ
  • Kirsten Vice, Wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i operacji w Kanadzie, Krajowa Rada ds. Poprawy Powietrza i Strumieni (NCASI)

„Globalny sektor leśny ma potencjał, aby rozwiązać niektóre z najbardziej pilnych społecznych, środowiskowych i ekonomicznych wyzwań współczesności”, zauważył prezydent ICFPA Jori Ringman. „Jesteśmy zachwyceni, że możemy pomóc w wyróżnieniu młodych, błyskotliwych umysłów, których przełomowe pomysły i innowacje mogą pomóc w wytyczeniu drogi naprzód” – dodał Ringman, który jest również dyrektorem generalnym Konfederacji Europejskiego Przemysłu Papierniczego (Cepi).

Aby dowiedzieć się więcej o konkursie Blue Sky Young Researchers Innovation Awards for the Global Forest Products Sector, odwiedź stronę https://icfpa.org/international-council-of-forest-and-paper-associations-icfpa-blue-sky-young-researchers-and-innovation-award/

Jak się z Nami skontaktować?

Stowarzyszenie Papierników Polskich

Siedziba
Pl. Komuny Paryskiej 5A, 90-007 Łódź
Skrytka pocztowa 200

Tel.: (+48 42) 630 01 17
Tel.: (+48 42) 203 24 25
E-mail: info@spp.pl

Biuro w Warszawie
Al. Solidarności 117, lok. 408 
00-140 Warszawa

Tel: (+48 22) 440 56 34
Mobile: (+48) 668 12 90 39
E-mail: biuro@spp.pl

Formularz kontaktowy