Webinar Enel X – Demand side Response, Pierwsze doświadczenia z Rynku Mocy

Firma Enel X, agregator DSR na polskim rynku mocy, zaprasza przedstawicieli przedsiębiorstw zainteresowanych pozyskiwaniem dodatkowych środków z programów Demand Side Response (DSR) na bezpłatny webinar który odbędzie się 23 marca (wtorek) o godz. 12.00.

Usługi DSR są krajowym mechanizmem skutecznie zwiększającym stabilność i elastyczność sieci elektroenergetycznej, w sytuacji kiedy zwiększa się udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetyczny.

W ramach programów DSR w zamian za gotowość do czasowego zmniejszenia poboru energii przedsiębiorstwa otrzymują wynagrodzenie finansowe od operatora krajowego systemu elektroenergetycznego – PSE, zyskując w ten sposób dodatkowe źródło dochodu i środki na inwestycje.

Co równie ważne, przygotowują się do zarządzania produkcją i energią w sytuacjach możliwych zakłóceń jej dostaw. W ramach programu zyskują dostęp do aplikacji, gdzie mogą obserwować profile zużycia w swoich obiektach. W przypadku wystąpienia zagrożenia obniżeniem dostępnej mocy w systemie otrzymują informację o tym z wyprzedzeniem.

Wiedza ta pozwala zarządzać energią w przedsiębiorstwie w sposób bardziej elastyczny, przygotowuje je również do niezbędnej transformacji energetycznej, konieczności optymalizacji kosztów energii, efektywności zarzadzania ją, redukcji emisji CO2 i włączania źródeł odnawialnych.

Programy DSR, dobrze znane i rozwinięte na światowych i europejskich rynkach, w Polsce ciągle są nowością. W trakcie webinaru zostaną poruszone zagadnienia:

  • na czym dokładnie polega usługa Demand Side Response  (DSR)
  • wnioski z pierwszych 3 miesięcy świadczenia usługi DSR na Rynku Mocy
    • ile było ogłoszonych okresów zagrożenia i jak kształtuje się stan rezerw w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym
    • na czym polega demonstracja wykonania obowiązku mocowego
  • ile kosztuje rynek mocy i jakie są planowane ulgi w opłacie mocowej dla przedsiębiorstw
  • w jaki sposób klienci dokonują redukcji mocy w różnych branżach w Polsce i na świecie

Webinar poprowadzi  Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X Polska  i Andrzej Hojczak, Senior Business Development Manager Enel X Polska.

Więcej informacji i rejestracja – link.

Jak się z Nami skontaktować?

Stowarzyszenie Papierników Polskich

Siedziba
Pl. Komuny Paryskiej 5A, 90-007 Łódź
Skrytka pocztowa 200

Tel.: (+48 42) 630 01 17
Tel.: (+48 42) 203 24 25
E-mail: info@spp.pl

Biuro w Warszawie
Al. Solidarności 117, lok. 408 
00-140 Warszawa

Tel: (+48 22) 440 56 34
Mobile: (+48) 668 12 90 39
E-mail: biuro@spp.pl

Formularz kontaktowy