Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Papiernicza PROGRESS 2022 – podsumowanie i zdjęcia

W dniach 20-22 września 2022 roku w Hotelu Andel’s w Łodzi odbyła się jubileuszowa, XX  edycja Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Papierniczej PROGRESS 2022 pod hasłem „Papier w biogospodarce”. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Papierników Polskich. Konferencja została objęta honorowym patronatem przez: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Patronat medialny objął Przegląd Papierniczy. Sponsorzy konferencji PROGRESS 2022 to: Bank Pekao, Dienes, Digit Pack, Kemira, Valmet, Voith. Meble z tektury falistej na konferencję zapewniły firmy: Eurobox Polska i Kraft-Box.

PROGRESS 2022 zgromadził wybitnych ekspertów, przedstawicieli wiodących światowych i krajowych firm z branży papierniczej, a także producentów maszyn i urządzeń dla przemysłu papierniczego. Program konferencji obejmował zagadnienia dotyczące przemysłu celulozowo-papierniczego, takie jak surowce, ochrona środowiska, energetyka, kwestie regulacyjne i ich wpływ na rozwój branży.

W konferencji wzięło udział 213 osób z takich krajów jak: Austria, Belgia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Holandia, Polska, Szwajcaria i Szwecja. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Cepi oraz FEFCO.

Dwudniowe debaty główne zostały podzielone na 6 sesji tematycznych, w których wygłoszono łącznie 36 referatów. Wystąpieniom prelegentów w części głównej towarzyszyły również prezentacje plakatowe obok sali plenarnej oraz kuluarowe konsultacje z ekspertami, dostawcami maszyn i urządzeń, dostawcami materiałów i usług dla przemysłu papierniczego. Program debat obejmował nie tylko zagadnienia związane z sektorem papierniczym, ale w drugim dniu konferencji specjalny panel poświęcony był tekturze falistej.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wydarzenia. Więcej fotografii oraz materiały prezentowane podczas konferencji dostępne są pod linkami/kodami QR (po wprowadzeniu hasła) dla uczestników konferencji. Linki i kody rozdawane były z materiałami konferencyjnymi w czasie trwania konferencji.

Jak się z Nami skontaktować?

Stowarzyszenie Papierników Polskich

Siedziba
Pl. Komuny Paryskiej 5A, 90-007 Łódź
Skrytka pocztowa 200

Tel.: (+48 42) 630 01 17
Tel.: (+48 42) 203 24 25
E-mail: info@spp.pl

Biuro w Warszawie
Al. Solidarności 117, lok. 408 
00-140 Warszawa

Tel: (+48 22) 440 56 34
Mobile: (+48) 668 12 90 39
E-mail: biuro@spp.pl

Formularz kontaktowy